KONST / Litografier / Färglitografi 7457052
*
nr 745 7052
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Färglitografi , K G Nilson, "Huset" EA 10/25, signerad -2002, ramens innermått: 54x52
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 17:09:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 19:38:00
1
300 kr
3/3 12:01:46
2
750 kr
4/3 18:14:24
3
750 kr
4/3 18:14:51
3
850 kr
4/3 22:47:28
4
850 kr
4/3 22:48:49
4
900 kr
5/3 16:49:21
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik k g nilson karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28
*
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
nr 745 7052
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Färglitografi , K G Nilson, "Huset" EA 10/25, signerad -2002, ramens innermått: 54x52
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 19:38:00 | 1 | 300 kr |
3/3 12:01:46 | 2 | 750 kr |
4/3 18:14:24 | 3 | 750 kr |
4/3 18:14:51 | 3 | 850 kr |
4/3 22:47:28 | 4 | 850 kr |
4/3 22:48:49 | 4 | 900 kr |
5/3 16:49:21 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk mÃ¥lare född 1942.Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik k g nilson karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28